Jei paklaustume vaikų, tikriausiai jie galėtų mums papasakoti bent vieną, o gal ir kelias savo mėgstamiausias pasakas. Pasakos – išskirtinai vaikams skirti literatūros kūriniai. Vaikystėje pasakų reikšmė didžiulė ir jų neturėtų pakeisti vien tik filmukai ar kompiuteriniai žaidimai. Pasakos ne tik lavina vaikų vaizduotę, padeda pažinti ir išgyventi skirtingas emocijas, kuria artimą ryšį tarp pasakos skaitytojo ir vaiko, plečia vaiko žodyną, padeda formuoti vertybes, skatina empatiją, supažindina su gyvenimiškomis situacijomis, jos moko vaikus gyvenimo paslapčių ir padeda jiems užmigti.
Nuo 2024 m. spalio 14 d. iki 2024 m. spalio 25 d. priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualiame kūrybinių darbų projekte „Po lapų skraiste miega pasaka‘”, kurį organizavo Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinė mokykla. Projekto tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi pasakomis, ugdyti pažinimo, komunikavimo kompetencijas, įtraukti vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą, plėtoti vaikų kalbinę raišką. Uždaviniai: ugdyti vaikų sakytinę kalbą, plėsti žodyną, lavinti kritišką mąstymą, gebėjimą analizuoti, skatinti kūrybiškumą ir vaizduotę naudojant gamtinę medžiagą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja perskaitė ugdytiniams pasaką „Trys paršiukai‘‘, vaikai aptarė pasakos temą, veikėjus, įsimintinus epizodus ir elementus. Priešmokyklinukai kartu su mokytoja iš gamtinės medžiagos (kaštonų, avižų, mėtos lapelių) sukūrė nuostabų paršiuko namelį. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai liko patenkinti savo kūrybiniu darbeliu.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Jurevič