Prevencinė veikla

Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje 2023-2024 m. m. vykdomos ankstyvosios prevencijos programos:

  • „Zipio draugai“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams

Programa „Zipio draugai“ priešmokyklinėje grupėje bus vykdoma 2023 m. spalio – 2024 m. gegužės mėnesiais 1 kartą per savaitę.  

Programą įgyvendina priešmokyklinio ugdymo mokytoja Erika Repečkienė.

  • „Įveikiame kartu“ 1-4 kl. mokiniams

Programa „Įveikiame kartu“ 1-4 kl. mokiniams (prailgintose grupėse) bus vykdoma nuo 2023 m. spalio iki 2024 m. vasario mėnesio 1 kartą per savaitę.

Programą įgyvendina vyresnioji mokytoja dirbanti pagal pradinio ugdymo programą kartu su socialine pedagoge.

Programos „Įveikiame kartu“ tikslas – padėti vaikui iš(si)ugdyti socialinius bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, ugdyti pozityvius bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus ir taip užkirsti kelią priklausomybių, destruktyvaus ir autodestruktyvaus elgesio atsiradimui bei gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą.

Dalyvaudami programoje „Įveikiame kartu“ vaikai mokysis suvokti savo jausmus, įžvelgti neigiamus jausmus sukėlusias priežastis, savarankiškai ieškoti ir rasti išeitis kebliose situacijose, vis daugiau problemų gebėti įveikti savo jėgomis, bet ir neužsisklęsti savyje, o kreiptis pagalbos ir siūlyti savo pagalbą aplinkiniams. Programa moko vaikus įveikti kasdienius sunkumus, ieškoti būdų susitvarkyti su savo jausmais, įtvirtina vaiko gebėjimą naudotis parama ir ją teikti. Užsiėmimų metu programos vykdytojai kvies vaikus įsitraukti į diskusijas, vaidinimą, žaidimus ar piešimą. Užsiėmimų metu vaikai mokysis suprasti savo jausmus; išmokti emociškai sunkiose situacijose rinktis išeitis, padedančias jiems patiems pasijusti geriau ir neskaudinančias kitų.

***

Programos „Įveikiame kartu” metodinė medžiaga tėvams“

ĮVEIKIAME KARTU

***

Tarptautinės programos „Zipio draugai“ tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius, padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti, moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams, padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis, bet ir patiems netapti priekabiautojais.



Atnaujinta 2023-10-25

Skip to content